پاورپوینت انواع سرطان خون وعلایم و نحوه درمان آن

پاورپوینت انواع سرطان خون وعلایم و نحوه درمان آن

دید کلی :

پاورپوینت انواع سرطان خون, علایم سرطان خون و نحوه درمان آن در27 اسلاید برای کاربران عزيز در نظر گرفته شده است و شما می توانيد در صورت تمايل اين پاورپوينت را دانلود نماييد.
کاربران عزيز توجه داشته باشيد هنگام دانلود فايل از مرورگر internet explorer استفاده نکنيد تا با مشکل روبه رو نشويد.


توضیحات کامل :

انواع سرطان خون, علایم سرطان خون و نحوه درمان آن

 

انواع مختلف سرطان خون (Blood Cancers) بر تولید و عملکرد سلول های خونی تاثیر می گذارد. بیشتر این سرطان های خونی در مغز استخوان شروع به رشد می کنند. سلول های بنیادی درون مغز استخوان می توانند به سه نوع سلول خونی شامل سلول های قرمز خون، سلول های سفید خون و یا پلاکت ها تبدیل می شوند. در اکثر موارد سرطان خون فرآیند تولید سلول های خون توسط سرطان خون بهم ریخته و باعث می شود، مغز استخوان شروع به تولید کنترل نشده و غیرطبیعی بعضی از انواع سلول های خونی کند. این سلول های غیرطبیعی (سلول های سرطانی) باعث اختلال در عملکرد و توانایی خون شامل مبارزه با عفونت ها و یا خونریزی های شدید می گردد.

انواع سرطان خون

سرطان های خونی به سه دسته کلی تقسیم می شوند. این دسته ها شامل:

∞ سرطان خون لوکمی یا لوسمی (Leukemia)، این سرطان یکی از انواع سرطان های درون مغز استخوان بوده، واژه لوسمی به معنی خون سفید است و شامل تولید غیرطبیعی سلول های خونی سفید می شود. لوسمی یکی از چهار سرطان شایع در میان کودکان است. تعداد بالای سلول های سفید باعث اختلال توانایی این سلول ها در مبارزه با عفونت ها شده و همچنین باعث نقص توانایی مغز استخوان برای ساختن سلول های قرمز و پلاکت خون می شود.

کاربران عزيز توجه داشته باشيد هنگام دانلود فايل از مرورگر internet explorer استفاده نکنيد تا با مشکل روبه رو نشويد.

انواع سرطان خون, علایم سرطان خون و نحوه درمان آن | طرفداری

https://www.tarafdari.com/…/مقاله/…/انواع-سرطان-خون-علایم-سرطان-خون-و-نحوه-درمان-آ…
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ – انواع مختلف سرطان خون (Blood Cancers) بر تولید و عملکرد سلول های خونی تاثیر می گذارد. به گزارش بلاغ، بیشتر این سرطان های خونی در مغز …

علائم سرطان خون، راه‌های تشخیص و درمان آن | چطور

https://www.chetor.com › … › بیماری‌ها › علائم سرطان خون، راه‌های تشخیص و درمان آن

رتبه: ۹۷% – ‏۲۰۷ نقدبا این مقاله همراه باشید تا با انواع سرطان خون و علائم آن بیشتر آشنا شویم. …. سرطان خون معمولا با کمک یک هماتولوژیست-انکولوژیست درمان می‌شود. تخصص این پزشکان …

[PPT]سرطان خون – uploads.pptfa.com

uploads.pptfa.com/2012/05/Lukemia(1).pptx
در بیماری لوکمی یا همان سرطان خون، مغز استخوان به صورت غیر عادی، مقدار بسیار زیادی … ياخته های سرطانی بالغ تر است و مدت زمان طولانی تا بروز علائم بالينی آن دارد. … شیمی درمانی: که با استفاده از داروهای بسیار قوی سلول های سرطانی را می کشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *